Diz ağrıları...

Hocam iyi günler diliyorum. Size daha öncede yazmıştım aklıma takılan bir konu var. Hastamız 25 yaşında evre 2B KT,RT tedavisini gördü mütakip Tamoksifen ve ayda bir Zoladex iğne kullanmakta. Son zamanlarda her iki diz bölgesinde ağrı olmasından yakınmakta. (Oturup kalkarken zorlanma ve değişik sesler gelmesi(Menüsküs?)) Metastaz şüphesini gerektirir mi? Bunu sormak istedim. Ayrıca Dr. ile yaptığı görüşmede kemik sintigrafisi istemesine rağmen gerek olmadığını söylemiş(kontrol tekkiklerine dahil olmadığı?) bu duruma bakarak sintigrafi çekilmelimidir? Sevgiler...

Cevap Yaz     Beğendim      desertstars      2.11.2012 - 16:44

etiketler: Diz Ağrıları  

Cevaplar (1)

Merhaba,
Gecikme için üzgünüm. Eklem ağrıları aldığı ilaçlara bağlı olabilir. Metastaz ağrısı öyle olmaz merak etmeyin. Bir ortopediste gidip diz eklemelerine baktırabilirsiniz.Vucuttaki her belirtiyi kansere bağlamayın lütfen.
sevgiler,
Dr.Sevil Öz

Beğendim      Op-Dr-Sevil-Oz      11.11.2012 - 14:44

Reklamlar